Magyarbiliárd: info@magyarbiliard.hu

Az OB1-es csapatbajnokság végeredménye-beszámoló a döntőről

2017. november 25-26-án került megrendezésre a Magyar Bábus OB1 Csapatbajnokság négyes döntője, melynek helyszíne a  Berényi Biliárd Klub klubhelyisége volt.

Az egyik elődöntőben a Klub 120 BK Orosháza, és a Szeghalmi Safi BK csapatai mérkőztek meg.

A magas színvonalú játék eredményeképpen folyamatosan változott, hogy ki van jobb pozícióban.

A második páros mérkőzésen a Safi BK játékosai egy remek 2-0-ra megnyert játékkal 4-3 arányban átvették a vezetést, és öt szettes előnyük tudatában bebiztosították a továbbjutást a remekül játszó és küzdő orosházi csapat ellen, így immáron egymást követő második évben várhatták a döntőt.

Végeredmény: Klub 120 BK - Safi BK 4-4.

A másik elődöntőben a sportágban már klasszikusnak számító, Korona BK Gyomaendrőd, és a Belvárosi Cápák BK Békéscsaba játékosai feszültek egymásnak, sokadik alkalommal.

A mérkőzést a Korona játékosok remekül kezdték, és 3-0-ás előnyt szereztek a Cápák ellen.

Már itt érzékelhető volt a hatalmas feszültség, mert ez a három mérkőzés az átlagos játékokhoz képest rendkívül sok időt vett igénybe.

Ezekben a pillanatokban joggal hitték sokan, hogy innen a Korona simán jut a döntőbe.

Erre a Cápa igyekezett rácáfolni, előbb két egyéni, majd két páros győzelemmel, amivel a mérkőzés állását 4-3-ra megfordította.

A döntés tehát a váltóra maradt, amit idegölő csatában a Korona nyert meg.

Így az egészen rendkívüli, fordulatos, szinte egyedülálló módon 13 órás, maratoni csata után a Korona BK jobb faaránnyal jutott a döntőbe.

Végeredmény: Korona BK - Belvárosi Cápák BK 4-4.

Vasárnap a harmadik helyért a Klub 120 a Cápával mérkőzött. Az egyénik után, a Cápa 4-1-es vezetésénél úgy tűnt, hogy hamar eldől a mérkőzés.

Az Orosháziak viszont nem adták fel, és két remek páros játékkal 4-3-ra felzárkóztak, ami azt jelentette, hogy a váltó elvesztése esetén a Cápának mindössze 120 pont előnye marad.

A rendkívül izgalmas utolsó játékban a Klub 120 ledolgozta a 120 pontos hátrányt, így a bronzmérkőzés egy utolsó, egy  szettes mérkőzésre zsugorodott.

A nem mindennapi, feszültséggel teli utolsó percekben a Cápának sikerült minimális előnyt szerezni, és ezzel megőrizni vezető pozícióját, és bronzérmesként zárni a szezont.

Végeredmény: KLUB 120 BK - Cápa BK 4-4.

A döntőben a Korona BK és a Safi BK játékosai néztek farkasszemet egymással, 2016 után immár másodszor.

Mindkét csapat igyekezett minden tudását beleadni, legjobb játékát hozni, ami nagyon szoros szetteket eredményezett.

A mérkőzések kimenetele legtöbbször minimális különbséggel dőlt el.

Az egyéni mérkőzések után a Korona BK 4-1-es előnybe került, majd az első páros mérkőzés megnyerésével bebiztosította ötödik bajnoki címét.

A Safi BK, bizonyítva helyét a legjobbak között megnyerte a két utolsó játékot, így győzelmekkel búcsúztatta a 2017. évi csapatbajnoki szezont.

Végeredmény: Korona BK - Safi BK 5-3.

A győztes csapat játékosai: Apollónia György, Bíró Imre, Carcangiu Roberto, Dávid Gábor, Hangya Imre,  Püski Sándor, Tímár András.