Magyarbiliárd: info@magyarbiliard.hu

Eurokegel Masters versenyek-beszámoló és végeredmények

2019. december 8-án került megrendezésre a szezon utolsó versenyeként, az eurokegel szakág első, és másodosztályú Masters Bajnoksága. Az eseménynek ismét a Mezőberényi BK pályája adott otthont.

Mivel mindkét osztályból a legjobb nyolc játékos állhatott asztal mellé, óriási küzdelemre volt kilátás, ahol utolsó alkalommal lehetett pontot szerezni a ranglistákra.

A másodosztály versenyén a csoportmérkőzések után, a ranglista első három helyezettje mellett, az első évét teljesítő Takács Gábor jutott be.

Az elődöntő mérkőzésein a ranglistát vezető Dananaj István  Varga Józseffel mérkőzött és magabiztosan jutott a döntőbe (3-0).

Takács Gábor tovább folytatta remek szereplését és 3-0 arányban verte a ranglista második Püski Sándort, így bekerült a fináléba.

A bronzmérkőzésen Püski Sándor - Varga József 1-3.

A döntőben a  két Cápa játékos nézett ismét farkasszemet egymással, Takács Gábor a döntőben is megállíthatatlan volt, a csoportban aratott győzelme után másodszor is legyőzte a ranglista vezetőjét, az egész tornán mindössze két szettet veszítve hódította el a második ligás Masters Trófeát.

Végeredmény:

1. Takács Gábor (Belvárosi Cápák BK)

2. Dananaj István (Belvárosi Cápák BK)

3. Varga József (Berényi BK)

4. Püski Sándor (Korona BK)

A kiemeltek küzdelmei rendkívül magas színvonalú mérkőzéseket hoztak a már a csoportkör során is.

Az A jelű négyesben Szűcs Sándor mindhárom mérkőzését megnyerve, míg Turi Zoltán nagy küzdelem árán jutott a négy közé.

A B csoport még talán még izgalmasabban alakult, ahol a végelszámolásnál Bíró Imre, Kiss Attila, és Tomka Lajos is két győzelemmel állt, így a szett különbségek döntöttek (1. Tomka Lajos, 2. Bíró Imre).

A döntőbe jutásért egészen kiváló mérkőzésen Bíró Imre két szettes hátrányból fordított az addig magabiztos Szűcs Sándor ellen: Szűcs Sándor - Bíró Imre 2-3.

Az alsó ági elődöntőn Turi Zoltán visszaidézte egész éves kiváló formáját és magabiztosan győzte le klubtársát: Tomka Lajos - Turi Zoltán 0-3.

A 3. helyért Szűcs Sándor - Tomka Lajos 1-3.

A döntőben Bíró Imre megszerezte a vezetést, ám ezután Turi Zoltán három kiváló játékot bemutatva 3-1 arányban győzedelmeskedni tudott, és Masters győzelemmel tette fel a koronát egész szezonbeli szereplésére.